اسماعیل رضایی

گویشی بنام خطاشیک

Menu صفحه اصلی بیوگرافی تاریخچه نقاشیخط کتاب ها گالری آثار مقاله ها رویدادهای هنری ارتباط با ما

گویشی بنام نقاشیخط   /   اخبار   /   کتاب با عنوان کاربرد رنگ در نقاشیخط با نگاهی برآثار اسماعیل رضایی منتشرشد.
کتاب-با-عنوان-کاربرد-رنگ-در-نقاشیخط-با-نگاهی-برآثار-اسماعیل-رضایی-منتشرشد-

کتاب با عنوان کاربرد رنگ در نقاشیخط با نگاهی برآثار اسماعیل رضایی منتشرشد.

نویسنده : اسماعیل رضایی
منبع : سایت رسمی اسماعیل رضایی
تاریخ خبر : 1396

متن خبر

کتاب کاربرد رنگ در نقاشیخط با نگاهی برآثار اسماعیل رضایی یکی از مجموعه پژوهش هایی است که در حوزه هنرهای تجسمی شاخه نقاشیخط به قلم اسماعیل رضایی توسط انتشارات مهر صادق در سال 1396 رده بندی کنگره : 1396 9 ک8چ/ 989 ND  منتشر شده و به علاقمندان ارائه گردید.

در قسمتی ازاین کتاب می خوانیم:""در درون خود بیفزا درد را / تا ببینی سبز و سرخ و زرد را / کی ببینی سبز و سرخ و بور را / تا نبینی پیش‌ازاین سه نور را / لیک چون در رنگ گم شد هوش تو / شد ز نور آن رنگ‌ها روپوش تو / چون‌که شب آن رنگ‌ها مستور بود / پس بدیدی دیدن رنگ از نور بود."
همواره رنگ در هنر ایرانی و هنر اسلامی از جایگاه ویژه‌ای برخوردار بوده و هست. ازاین‌جهت فلسفه و تئوری‌های بسیاری در خصوص رنگ و خاصیت آن‌ها وجود دارد هم‌چنین در کتاب‌های ادبی ایران اغلب بزرگان و حکیمان در مورد رنگ سخن بسیار به زیان آورده‌اند. که سرآمد تمام آن‌ها حکیم نظامی گنجوی است. که در کتاب هفت‌پیکر درروش ساختن اسرار رنگ‌ها در بعد مادی و عرفانی سخن به میان آورده است. حکیم نظامی گنجوی با توانمندی ویژه‌ای در عرصه رنگ‌شناسی هنری و عرفانی حضور یافته است. و هم‌چنین او به نکته‌ای اشاره می‌کند که اغلب فیلسوف‌ها و حکیم‌ها آن را پذیرفته‌اند و تکرار عدد هفت را در هفت‌پیکر او است."

به اشتراک بگذارید

Telegram
facebook
Twitter
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت برای اسماعیل رضایی محفوظ است
All Right Reserved © Copyright 2017