اسماعیل رضایی

گویشی بنام خطاشیک

Menu صفحه اصلی بیوگرافی تاریخچه نقاشیخط کتاب ها گالری آثار مقاله ها رویدادهای هنری ارتباط با ما

گویشی بنام نقاشیخط   /   اخبار   /   کتاب با عنوان مجموعه آثار نقاشیخط قصه بهشت اسماعیل رضایی منتشرشد.
کتاب-با-عنوان-مجموعه-آثار-نقاشیخط-قصه-بهشت-اسماعیل-رضایی-منتشرشد-

کتاب با عنوان مجموعه آثار نقاشیخط قصه بهشت اسماعیل رضایی منتشرشد.

نویسنده : اسماعیل رضایی
منبع : سایت رسمی اسماعیل رضایی
تاریخ خبر : 1396

متن خبر

کتاب مجموعه آثار نقاشیخط با عنوان قصه بهشت اسماعیل رضایی یکی از مجموعه آثاری است که در حوزه هنرهای تجسمی شاخه نقاشیخط به قلم اسماعیل رضایی توسط انتشارات مهر صادق در سال 1396 با رده بندی کنگره : 1396 66ر2ف‏‫NK3639/ منتشر شده و به علاقمندان ارائه گردید.

بِسْمِ اللّهِ الرَّحْمنِ الرَّحِيمِ "منّت خدای را عز و جل که طاعتش موجب قربتست و به شکر اندرش مزید نعمت هر نفسی (نفس) که فرو می‌رود ممدّ حیاتست و چون برمی‌آید مفرّح ذات پس در هر نفسی دو نعمت موجود است و بر هر نعمتی شکری واجب"
غلیان درونی ذهن را همواره به دست‌هایم سپردم تا آنچه در اعماق ذهن و قلبم بود بر صفحه‌ای از هستی جاری شود، خط‌وربط آنچه در درون غلیان داشت بی‌واسطه در میان ظهور گنجید، در اعماق اتاق تاریک اندیشه‌ای سیال بود، ترکیب با کلام وحی؟ "قصه بهشت" از رنج‌های ارزشمندی بودند در این پیج و خم زندگی آموختم و با پیوندی برجانم در چهارچوبی به نام قاب جاودانه کردم. پشتوانه "قصه بهشت" آیین مقدسی بود از کتاب مقدس، تلاش والایی برای انسان بودن، باز کردن صندوقچه‌ای در اتاق تنهایی تاریک و به حبس کشیدن غم‌ها، زدن قفل و چفت‌وبستی بر آن تا برهم ازآنچه هست و نتواند در مسیر خللی در رسالت بیفزاید، "قصه بهشت" آغازش با نوزده حرف بود و پایانش برای نوزده حرف، همان‌طور که خوانده‌اند، همان‌طور که گفته‌اند، "قصه بهشت" اعجازی بود از قصه‌ای بنام آغاز، به‌راستی آغازی بی‌پایان آری! "بِسْمِ اللّهِ الرَّحْمنِ الرَّحِيمِ". در اندیشه‌ها غوطه ورگشتم و روح و جانم را سپردم به حضرت دوست، میدانم جایی خواهم یافت اگر به درون فرو روم، دوست را یافتم و ای عجبا، از دست شدم، "آسمان بار امانت نتوانست کشید" شیدایی با حضرت دوست از دستان ناتوانم عبور کرد و بر صحیفه هستی ملون گشت، حکایتی بس از ناتوانی من که وام‌دار دوست بودم، آری! "بِسْمِ اللّهِ الرَّحْمنِ الرَّحِيمِ".

به اشتراک بگذارید

Telegram
facebook
Twitter
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت برای اسماعیل رضایی محفوظ است
All Right Reserved © Copyright 2017